Tento web již není podporován v Internet Exploreru.
Otevřete prosím web na Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox nebo Safari.
Kempování v Toskánsku
Toskánsko je tradičně nejoblíbenějším rekreačním regionem v Itálii – harmonická středomořská krajina a mnoho historických památek nabízí nejlepší podmínky pro vaši nezapomenutelnou dovolenou. Kempování Toskánska nyní v LuxCampu! Více...

Dovolená v kempech v Toskánsku

Proč je kempování v Toskánsku tak krásné?

  • Okouzlující krajina nabízí spoustu krásných míst pro dovolenou v kempu
  • V mobilním domě, luxusním stanu nebo bungalově se nacházíte v blízkosti přírody
  • Z luxusního kempu se rychle dostanete do atraktivních destinací regionu

Nádhera Toskánska vás zve na luxusní kempování. 

Toskánsko - zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO

Toskánsko se vyznačuje významnými světovými historickými městy a uměleckými sbírkami. V žádném regionu světa není tolik míst světového dědictví UNESCO. LuxCamp vám nabízí například luxusní kempy poblíž Florencie, ale také v jiných typických oblastech Toskánska, jako jsou hory Chianti nebo pobřeží Středozemního moře. Vyberte si svůj luxusní kemp v Toskánsku s LuxCampem podle vašich preferencí!

Nejoblíbenější kempy v Toskánsku

Park Albatros 

Tento luxusní kemp se nachází v blízkosti San Vicenzo, oblíbeného přímořského letoviska na jižním toskánském pobřeží. 

Orbetello Village

Tento luxusní kemp se nachází na jednom z nejkrásnějších míst v Itálii, hornatém poloostrově Argentario na nejjižnějším toskánském pobřeží. Má vlastní soukromou pláž.

Norcenni Girasole 

Luxusní kempování v jedné z nejznámějších vinařských oblastí na světě v Chianti.

Pláže a příroda v Toskánsku

Toskánsko je na jedné straně charakterizováno podhůřím Apenin jako harmonická a kopcovitá krajina, a na druhé straně nabízí Jaderské moře a Ligurského moře na jihozápadě. Pláže mají pozvolné vstupy, čímž jsou velmi vhodné pro rodiny s dětmi. V horských částech vnitrozemí jsou strmá převýšení. Krajina se vyznačuje cypřiši a olivovými háji. V Toskánsku jsou tři národní parky: dva v horách a jeden u moře s Arcipelago Toscanao. Spojte kempování v Toskánsku s plážemi a vysněnou přírodou!

Toskánská města

Po staletí Florencie a Siena bojovaly o nadvládu v Toskánsku. Obě města jsou nyní zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Zatímco Florencie představuje nádheru renesance, Siena zaujme svou vznešenou středověkou architekturou. V pobřežním městě Lucca je středověký městský okruh stále zcela zachován a stejně jako před staletími je k dispozici vstup pouze městskými branami. Každé místo v Toskánsku má své typické náměstí s malými bary, restauracemi a obchody v klidné atmosféře.

Gastronomie

Toskánská kuchyně je významná díky regionálním masným a chlebovým produktům, rozmanitým zeleninovým pokrmům a místního koření. Na pobřeží dominují rybí speciality jako je Caciucco (rybí polévka) nebo černá rýže s chobotnicemi. Na svačinu se doporučuje výživná toskánská pizza – foccacia je bohatě obložená rajčaty, olivami a sýrem. Sladkou specialitou je Bombolini - kobliha plněná čokoládou nebo džemem.