Tento web již není podporován v Internet Exploreru.
Otevřete prosím web na Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox nebo Safari.
Vítejte na Elbě! Kempujte na 147 km dlouhém pobřeží!
Elba nabízí krásu toskánského pobřeží, které můžete snadno kombinovat se svobodou a neformálností kempování. Užívejte si mírné, přátelské klima ostrova Elba, třetího největšího ostrova v Itálii! Zjistěte nyní o možnosti luxusního kempování v této oblasti na LuxCampu. Více...

Dovolená v kempech na Elbě

Proč se doporučuje kempovat na ostrově Elba?

Ostrov Elba nabízí mnoho různých atrakcí:  

  • Pevnost Portoferraio
  • Napoleonova zimní rezidence
  • Pevnost Volterraio
  • Pevnost San Giacomo di Longone

Mnoho lidí zanechalo na Elbě stopu. Ostrov postavili nejen Římané ze žuly ostrova – v 11. století Pisané ostrov osídlili a postavili kostely a opevnění, které dnes patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám ostrova. Na každém kroku se zde člověk setká i s císařem Napoleonem: I když na ostrově žil pouhých deset měsíců, přesto na něj měl trvalý vliv. Jeho dvě rezidence, Villa dei Mulini a jeho druhé bydliště v San Martinu, lze navštívit dodnes.

Pláže a příroda

Ostrov Elba má různé tváře: působivý žulový masiv na západě ostrova, olivové háje na zvlněných kopcích a vysněné pláže s křišťálově čistou vodou na východním pobřeží. Ze vzduchu ostrov připomíná tvarem velrybu. Zasněné zátoky a malebné, typické středomořské vesnice, borové lesy, cypřiše a deštníkové borovice charakterizují přirozený obraz Elby, ve kterém se mísí vůně divoké šalvěje, oleanderů a pomerančových květů. Lanovka 2000 metrů vysokou Monte Capanne zavede turisty a pěší turisty k nádhernému výhledu.

Odtud vede stezka hustými kaštanovými lesy zpět na nádherné pláže. Zejména na východě ostrova jsou obzvláště jemné písčité a po túře můžete relaxovat v teplém písku s výhledem na nádherné panorama horského masivu, deštníkových borovic, cypřišů a tyrkysově modré vody. Na jihu a západě jsou pobřežní úseky skalnatější a zvláště doporučené pro potápěče a šnorchlaře.

Co vidět v regionu

Elba nabízí řadu zajímavých výletních destinací. Za návštěvu stojí zejména horské vesnice Poggio na severní straně a Sant'llario v Campu. Přímořské letovisko Procchio je vhodné pro prodloužený plážový den a Sant'Andrea se skalnatou pobřežní krajinou je ideální pro objevování.