Tento web již není podporován v Internet Exploreru.
Otevřete prosím web na Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox nebo Safari.
Kempování v Apulii - Slunný jih Itálie
Vysněné pláže, kulturní rozmanitost a pohostinní lidé dělají z Apulie vyhledávanou prázdninovou destinaci pro dovolenou v kempu. Hned za Neapolí začíná prázdninový ráj. Mobilní dům je pohodlný a v blízkosti turistických pokladů Apulie. Inspirujte se rozmanitou nabídkou od LuxCampu a těšte se na mírné zimy a horká léta. Více...

Dovolená v kempech v Aquilien

Proč na dovolenou do Apulie?

Apulia se nachází na jihovýchodním cípu Itálie. Je to námořní čtvrť; ohraničené Jaderským mořem a Zálivem Taranto. Kromě této ohromující geografie a klimatu je tato oblast také známá jako domov pro některé z nejrozmanitějších archeologických nálezů na světě. Svou historii může vysledovat přinejmenším do řecké civilizace a historických měst, jako je Ostuni, tuto skutečnost jasně ilustruje. Tyto prvky dělají z Apulie ideální místo pro luxusní kempovací destinaci.

  • Ideální klima po celý rok
  • Přírodní prostředí a klidné pláže
  • Blízkost historických vesnic a měst


Pláže a příroda v Apulii

Blízkost Apulie k teplým vodám Středozemního moře učinila tento region velmi populárním. Zatímco některá kempovací místa a mobilní domy se nacházejí v lidnatějších oblastech, mnoho návštěvníků se zde rozhodne prozkoumat spíše soukromé části pláže. Některé z nich mohou zahrnovat Torre Dell'Orso, Punta Prosciutto, Green Bay, Torre San Giovanni a Pescoluse. Je známo, že se zde olivový olej vyrábí již od římských dob; mnoho farem existuje dodnes. Otevřené náhorní plošiny se táhnou kilometry a nabízejí opravdu nádherný výhled do krajiny, zatímco horská pohoří jsou velmi oblíbená u turistů.

Zajímavosti v Apulii

V blízkosti mnoha rekreačních kempů se nachází řada člověkem vyrobených atrakcí. Neměli byste si nechat ujít náboženská místa, jako je bazilika di Santa Croce, katedrála v Lecce a katedrála Bari. Nabílené domy zasazené do údolí Itria jsou také oblíbenými místy k návštěvě. Starověká místa, jako je Castell Normanno-Svevo, nabízí jedinečný pohled do minulosti.